علائم آخرالزمان در اسلام و مسیحیت

این پایان‌نامه تحت عنوان «علایم آخرالزمان مرررر اسلام و مسیحیت» تدوین شده است و دارای شش فصل می‌باشد. مرررر فصل اول: خود درباره زمان و آخرالزمان، مراد از آخرالزمان و مفهوم آخرالزمان مرررر اسلام و مسیحیت، بحث شده است.

فصل دوم: این فصل به عنوان، منجی موعود مرررر قرآن و عهدین است که (الف) آن منجی موعود مرررر قرآن است که از بعضی از آیات قرآنی استفاده شده است و (ب) آن عهد عتیق (تورات) و (ج) آن عهد جدید است که کلماتی و آیاتی درباره منجی موعود بکار رفته و اشاره‌ای دارد.

فصل سوم: به نام مهدی باوری مرررر اهل‌سنت است که مرررر این فصل (الف) به عنوان باور رایج اهل‌سنت به مهدویت است و روایات اهل‌سنت آورده شده و بعضی از روایات مورد نقد و بررسی قرار گرفته و (ب) مرررر مورد بعضی از فرقه‌های اهل‌سنت است.

فصل چهارم: به عنوان مهدویت و تشیع است که مرررر این فصل اکثر فرقه‌های شیعی بحث شده است و بالاخص فرقه اثناعشره بحث شده است.

فصل پنجم: مرررر این فصل درباره علایم آخرالزمان بحث شده و این فصل هم دو بخش دارد که یکی از آنها علایم آخرالزمان مرررر اسلام و دیگری علایم آخرالزمان مرررر مسیحیت است و درباره فرقه‌های مسیحی (منجی باوری نزد کاتولیک، پروستان و ارتدوکس) که اینان درباره منجی باوری چه اعتقادی دارند، مورد بحث قرار گرفته است.

فصل ششم: مرررر این فصل مفهوم آخرالزمان مرررر اسلام و مسیحیت است که این دو دین بزرگ دنیا از آخرالزمان چه تصوری دارند که آیا آخرالزمان همان ظهور منجی موعود است یا مراد از این، روز قیامت است.

هدف: هدف بنده از این عنوان این است که شخصیت منجی عالم بشریت که اکثر ادیان عالم بر او اعتقاد دارند، بیشتر مرررر دل‌های جوانان منعکس گردد و از خداوند منان می‌خواهم که این آخرین تحقیق نباشد بلکه راه ذهن بنده که بسته بود باز شود تا بنده بتواند که گام بهتری مرررر راه مقدس بردارم و نحوه‌های گوناگونی به امام زمان4 خدمت کنم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*